Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Dětské kresby vystaví Český rozhlas na Internetu

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Dětské kresby vystaví Český rozhlas na Internetu

0 comments
Český rozhlas (ČRo7 - vysílání do zahraničí a ČRo2 - stanice Praha) ve spolupráci se Silicon Graphics vyhlašuje již třetí ročník soutěže v kreslení pro děti pod názvem "Tam, kde jsem doma - po síti" (loňské zadání znělo "Česká historie po síti"). Vzhledem k nadcházejícímu 75. výročí založení Českého rozhlasu je soutěž rozšířena o Speciál na téma "Co mi říká rádio".

Soutěž je určena dětem ve věku od 6 do 14 let. Podmínkou účasti je kresba zobrazující buď významnou stavbu, pamětihodnost apod., nebo událost týkající se vysílání Českého rozhlasu, např. kde děti rádio poslouchají, jak na ně působí a co jim přináší. Tato kategorie je zajímavá především tím, že ukazuje význam rozhlasového vysílání pro děti. Pro ilustraci byl na tiskové konferenci předveden obrázek "Klaus vyhlašuje kupónovou privatizaci". Uzávěrka je stanovena na 31. března 1998 a informace můžete získat na stejné adrese, kam můžete poslat i obrázek (s heslem "Tam, kde jsem doma - po síti" nebo "Co mi říká rádio"):

Český rozhlas-Radio Praha
Vinohradská 12
120 99 Praha 2
E-mail: cr@radio.cz

Kresby budou vystaveny nejdříve v Národním technickém muzeu, poté bude výstava postupně instalována v některých českých městech (např. České Budějovice, Plzeň, Hradec Králové). Součástí expozice bude i multimediální prezentace zajištěná Silicon Graphics, která umožní seznámení dětí s Internetem, a tedy i propagaci tohoto média jeho potenciálním uživatelům. Všechna díla budou digitalizována a zpřístupněna na Internetu na URL http://www.radio.cz.

Vítězné kresby budou vydraženy a výtěžek připadne oblastem postiženým záplavami.

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
JONÁKOVÁ, Karolina. Dětské kresby vystaví Český rozhlas na Internetu. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 2 [cit. 2024-05-27]. urn:nbn:cz:ik-10157. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10157

automaticky generované reklamy
registration login password