Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Co si Cote d´Azur připravilo pro turisty a co si chytře nechalo pro sebe

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Co si Cote d´Azur připravilo pro turisty a co si chytře nechalo pro sebe

0 comments

Každá země ukazuje turistům jen to, co uzná za vhodné - vyleštěná centra a romantická stará města. Riviéra si vytvořila přímo Potěmkinovy turistické vesnice. A ač se to nezdá, nejsou to jen vylidněná ghetta pro cizince, všude se žije. Avšak co město, to turistická atrakce. Stačí se jen odtrhnout od turistům vymezených částí měst, a město okamžitě působí jinak.

Vzhledem k špatné informovanosti cestovní kanceláře Doltour (Národní 37, Praha 1), jež se teprve v den odjezdu dozvěděla, že Monaco bude kvůli Velké ceně uzavřeno, jak se dalo očekávat po zkušenostech z posledních let, bohužel neuvidíte fotografie z Monaka.

k1.jpg
Nice, až trochu kýčovité, ale je to krása ...
k6.jpg
...když se zkazí počasí ...
k2.jpg
Vzpomínka na doby, kdy se ještě obyvatelé Nice živili rybolovem.
k8.jpg

Tihle se už rybolovem taky spíš neživí.

k10.jpg Antibes, staré město. Spousta kouzelných, propletených uliček, nevím, zda je to úmysl, ale dá se jimi chodit hodiny a stále objevujete něco nového. k5.jpg
k7.jpg Saint-Tropez, četnická stanice stále na svém místě. Město se asi snaží o zachování původní podoby a nechává dům chátrat. Jinak je to letovisko jako každé jiné. k11.jpg
k3.jpg Ve dnech 7. až 12. května žije celé Cannes jen filmovým festivalem - je zde spousta lidí, celé město je zablokované, všude kolem poutače na filmy, hotely a jachty obklopeny rozvášněnými fanoušky, nerudní policisté, ale nakonec je to výborná zábava  :-).

k4.jpgSnažila jsem se vyfotografovat nějakou hvězdu, ale ty, které jsem potkala, se mi nepodařilo identifikovat. Tyto jsou zde stále.

Nemám žádné zprávy o knihovnictví na Riviéře, jediná bibliotéka, na kterou jsem narazila, byla uzavřená církevní knihovna v Antibes, vzhledu dost zanedbaného a zdobil ji plakát "Přispějte na přežití této knihovny".
Tak alespoň malá informační instituce v Nice.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
JONÁKOVÁ, Karolina. Co si Cote d´Azur připravilo pro turisty a co si chytře nechalo pro sebe. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 3 [cit. 2024-07-24]. urn:nbn:cz:ik-10032. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10032

automaticky generované reklamy