Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Chování blondýnek v knihovnách konečně zachyceno i na videu

Čas nutný k přečtení
3 minut
Již přečteno

Chování blondýnek v knihovnách konečně zachyceno i na videu

2 comments
Autoři: 

Je to téměř k neuvěření, ale od chvíle, kdy jsme zveřejnili výsledky studia chování blondýnek v českých a zahraničních knihovnách, již uplynuly tři roky. Potěšilo nás, že ve sledování blondýnek pokračovali kolegové ze Švédska a přinesli následující zprávu:

En blondin kommer in på biblioteket och säger högt till bibliotekarien:
- En Big Mac & Company, tack!
Bibliotekarien säger med låg röst:
- Det här är faktiskt ett bibliotek!
Blondinen rodnar lite och böjer sig fram och viskar:
- Oj, förlåt, en Big Mac o Co, tack.

Z ní vyplývá, že nejen anglické, americké a francouzské, ale i švédské blondýnky preferují knihovny, kde si mohou objednat hamburgery. Vědí také, že se v knihovně musí chovat potichu, takže při objednávání nehovoří hlasitě.

Jak však naznačuje název tohoto článku, chování blondýnek v knihovnách není již dokumentováno jen v textové podobě. Výraznou kresbu blondýny sice přinesl již zmíněný švédský server (kresba blondýny však patrně patří k popisu jejího chování u gynekologa, v knihovnách se zatím snad nesvlékají), ale je to jen statický obrázek. Prim tak mají američtí odborníci, kteří zachytili chování blondýnek v knihovnách na kameru.

Zatímco ze prvního záznamu poznáme, že se jedná o blondýnku jen podle prvních sekund a pak celé tři minuty sledujeme pohyb jejího bosého chodidla, další záznamy tak nudné nejsou. Určitě vydržíte sledovat dvouminutový záběr na obarvenou blondýnku, protože se zároveň seznámíte jak s vybavením knihovny, tak chováním knihovnice. Teprve na konci se dozvíte, že se nejedná o skutečné záběry, ale o inscenaci příběhu, kde jako knihovnice vystupuje Bethany Boydová a jako přebarvená blondýnka Megan Kate Turnerová. Podobná inscenace návštěvy blondýnky v knihovně je zachycena na dalším snímku, avšak je podstatně kratší a knihovníka hraje jakýsi Daniel.

Největší dokumentární hodnotu tak mají pouze dvě videa. První trvá 42 sekund, blondýnka v něm vstupuje do školní knihovny a po knihovníkovi snědší povahy požaduje hamburger, hranolky a mléčný koktejl. Druhý je o šest sekund kratší, zřejmě se jedná o veřejnou knihovnu s ženskou knihovnicí a blondýnka si objednává nejdříve hranolky a pak i hamburger a koktejl. Obě videa jsou však nevkusně zakončena reklamou na zákusek před návštěvou kina a na auto značky Mercedes-Benz…

Na závěr uveďme, že je potěšitelné, že novější studie si vybírají i jiné uživatele knihoven než blondýnky. Kupodivu na policajty se nezaměřují západní badatelé, jakoby chtěli vyvolat představu, že u nich policajty v knihovnách nenajdeme, ale pouze slavističtí badatelé. A tak jsou to jen čeští a slovenští výzkumníci, kteří zjistili, že policajti chodí do knihovny, když prší. Reportáž z polské knihovny naopak dokládá, že si v knihovnách nepůjčují telefonní seznamy jen blondýnky, jak jsme se mylně domnívali před třemi lety, ale i policajti. Navíc z četby seznamu mají policajti větší zážitek než blondýnky, které si stěžovaly na nudný děj a mnoho osob. Policajti naopak oceňují velký počet hrdinů, o čemž svědčí následující záznam:

Policjant zapisał się do biblioteki.Pierwszą książką,jaką wypożyczył była książka telefoniczna.
Gdy ją oddawał, bibliotekarka zapytała:
-I jak,spodobała się panu?
-Cóż...Akcja może niezbyt szybka,ale ilu bohaterów!
Na video o policajtech v knihovnách si však budeme muset ještě počkat …

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
BROŽEK, Aleš. Chování blondýnek v knihovnách konečně zachyceno i na videu. Ikaros [online]. 2008, ročník 12, číslo 13 [cit. 2024-07-22]. urn:nbn:cz:ik-12997. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12997

automaticky generované reklamy

Máme tu 2 komentářů

Dobrý den, jsem schopná napsat daleko zábavnější a informačně hodnotnější článek, než je tento, nechcete mě zaměstnat jako externí redaktorku? Jestli vám teda nevadí, že jsem blondýna... Díky za info a jsem s pozdravem, Marta P.

registration login password