Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

19. narozeniny, Tesla Model 3 a virtuální realita

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

19. narozeniny, Tesla Model 3 a virtuální realita

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

časopis Ikaros letos vstoupil do svého 20. ročníku a v polovině dubna oslavil 19. narozeniny. A to znamená jediné – jubilejní dvacítka je už téměř za rohem, a už pomalu přemýšlíme, jak ji příští rok oslavit (tedy alespoň pokud nás do té doby někdo nezruší, nekoupí nebo to nevzdáme) :)

Co se týče zajímavých aktuálních událostí, za zmínku stojí alespoň tři z nich. Předně, společnost Tesla na začátku dubna oficiálně představila dlouho očekávaný "dostupný" elektromobil Model 3. Reakce byla mimořádně pozitivní a počet rezervací (ve formě zálohy 1000 dolarů) se po necelém měsíci vyšplhal na 400.000.

Kromě Ikara si významné výročí připomněla také společnost Apple, která 1. dubna oslavila své 40. narozeniny, a při té příležitosti představila i krátké vzpomínkové video. Do prodeje se v dubnu také dostaly nedávno představené nové produkty jako iPhone SE či menší iPad Pro; ale na konci dubna se řešila i očekávaná nepříjemnost – "historický" pokles tržeb a prodejů. Nicméně tržby Apple jsou za poslední čtvrtletí i tak nad hranicí 50 miliard dolarů, což je obrovské číslo; jen se poměrně logicky ukazuje, že trh není nafukovací a nemůže růst donekonečna.

A kromě rozmachu elektromobilů přichází také (doufejme) rozmach VR neboli virtuální reality. Oficiálně totiž začala distribuce finální verze VR systému Oculus Rift i konkurenčního systému HTC Vive. Ve spojení s již existujícími levnými "mobilními" systémy jako Google Cardboard a Samsung Gear VR je tedy pravděpodobné, že virtuální realita už pomalu přestává být nedostupnou sci-fi.

Co se týče aktuálního čísla, žádnou převratnou technologickou novinku pro vás sice nemáme, ale zato pro vás máme jako tradičně celou řadu zajímavých článků a reportáží – například 4. díl seriálu o knihovnách za II. světové války, článek mapující dotační příležitosti pro knihovny v Integrovaném regionálním operačním programu či tradiční ohlédnutí za letošními aprílovými vtípky.

Podíváme se také na lipský knižní veletrh, knižní veletrh v Paříži, vypravíme se do Knihovny Divadelního ústavu a chybět nebude ani další díl série o informačních systémech a službách v Čechách od doc. Vlasáka.

Příjemné čtení,
Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Průměr: 4 (hlasů: 2)
RYLICH, Jan. 19. narozeniny, Tesla Model 3 a virtuální realita. Ikaros [online]. 2016, ročník 20, číslo 4 [cit. 2024-07-24]. urn:nbn:cz:ik-17743. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17743

automaticky generované reklamy