Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Virtuální knihkupectví Vltava nabízí slevu nejméně 10 procent

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Virtuální knihkupectví Vltava nabízí slevu nejméně 10 procent

0 comments
Autoři: 
Světoznámé virtuální knihkupectví Amazon nedávno získalo český protějšek. Obchod jménem Vltava provozuje firma, zabývající se vydáváním počítačové literatury, včetně odborných časopisů - Computer Press. V současné době Vltava nabízí tituly v široké škále z oborů výpočetní technika a management (BEN, CCB, Computer Press, GComp, GRADA Bohemia, Kopp, Plus Publishing, Unis) a dále také beletrii, detektivní romány, básně či sci-fi literaturu (Olympia, Fragment, Prostor a Rozmluvy). Velká většina nabízených knih je po realizaci objednávky okamžitě expedována, ostatní knihy (pokud nejsou na skladě) jsou odesílány okamžitě po jejich obstarání. K dispozici je i originální anglická literatura, zatím z vydavatelství Microsoft Press.
Každá kniha je na Vltavě oproti "kamenným knihkupectvím" cenově výhodnější. Minimální sleva (s výjimkou dovozové literatury) činí 10 procent, většinou ale bývá vyšší (u každé knihy je uvedena v seznamu)

Vyhledávací nástroje umožňují vyhledat knihu podle následujících kritérií:

 • jméno autora
 • název knihy
 • tématická oblast
 • ISBN

K nákupu používáme pouze myš a při jeho ukončení vyplníte údaje nutné pro odeslání zásilky. Je to především jméno a příjmení, adresa se směrovacím číslem.

Nezbytné je také vybrat způsob platby z následujících způsobů:
 • Na dobírku - k ceně knih je účtováno příslušné poštovné a poplatky za tuto službu dle tarifů české pošty.
 • Složenkou - po odeslání všech údajů obdržíte i krátký kód, který napíšete do zprávy pro příjemce na složenku, kterou poukážete příslušný obnos. Ihned poté, co se vaše platba dostane na místo určení, jsou vám zaslány všechny objednané knihy.
 • Bankovním převodem - i v tomto případě dostanete kód, který uvedete jako variabilní symbol při převodu peněz na účet obchodu. Ostatní probíhá jako v předchozím případě.

S každou knihou, kterou na Vltavě zakoupíte, získáte poštou navíc dárek. A třeba ne jeden. To záleží na částce, kterou zaplatíte za objednané knihy (aneb spotřebitelská soutěž i na Internetu). První pozornost dostanete už ve chvíli, kdy si knihy objednáte, může to být kupříkladu CD-ROM firmy Microsoft či propisovací tužka. Čím vyšší bude vaše objednávka, tím více dárků dostanete. Můžete se potom těšit kupříkladu na počítačový časopis či tričko firmy Computer Press.

Sympatické je i to, že ke každé zásilce je přibalena jedna z deseti nabízených knih zcela zdarma. Stačí si jen vybrat tu, která vás zajímá. Samozřejmě nepřijdete ani o klasický dárek.

Firma se snaží překonat počáteční nedůvěru k nakupování v tomto prostředí - zaručuje vrácení peněz v případě, že kniha neodpovídá vaší představě, případně má skrytou vadu.
Za následujících podmínek vám firma neprodleně po obdržení knih na svoji adresu vrátí peníze :

  Nezbývá nic jiného než tuto službu vyzkoušet. Pokud se již někdo s Vltavou takovou transakci uzavřel, rád se dozvím získané zkušenosti.

  Hodnocení: 
  Zatím žádné hodnocení
  BOLDIŠ, Petr. Virtuální knihkupectví Vltava nabízí slevu nejméně 10 procent. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 2 [cit. 2024-07-22]. urn:nbn:cz:ik-10156. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10156

  automaticky generované reklamy