Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nedlibovský slovníček elektronického publikování

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Nedlibovský slovníček elektronického publikování

0 comments

Poslední ze série sedmi publikací, které byly vydány v rámci společného projektu evropských národních knihoven NEDLIB (Networked European Deposit Library; 1998-2001), je slovníček pojmů z oblasti elektronického publikování "List of NEDLIB terms". Tuto pozoruhodnou referenční příručku ocení všichni, kdo se elektronickým publikováním seriózně zabývají (včetně knihoven, které uvažují o zpracovávání elektronických dokumentů) a chtějí získat rovněž teoretické znalosti o této problematice. Je však třeba vzít v úvahu, že výklad hesel (stejně jako jejich výběr) je determinován "nedlibovským viděním", které akcentuje technologické, nikoliv knihovnické aspekty. V případě hesel převzatých z cizích zdrojů je na ně připojen odkaz. Jako doplňkový text můžeme doporučit další publikaci z této série "Standards for electronic publishing : an overview", která shrnuje výsledky průzkumu na téma archivace a zpřístupnění elektronických dokumentů z hlediska evropských nakladatelů (včetně Elsevier Science a Springer Verlag, které se v NEDLIB také angažovaly).

Ke slovníčku se lze bezplatně dostat dvěma způsoby: buď si můžeme objednat tištěnou verzi pomocí elektronického formuláře na stránkách projektu, nebo si stáhnout příslušný soubor ve formátech RTF nebo PDF (soubor v PDF neobsahuje aktivní odkazy).

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
VOJTÁŠEK, Filip. Nedlibovský slovníček elektronického publikování. Ikaros [online]. 2001, ročník 5, číslo 8 [cit. 2024-06-20]. urn:nbn:cz:ik-10776. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10776

automaticky generované reklamy
registration login password