Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

E3, WWDC, Brexit & predátorské časopisy

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

E3, WWDC, Brexit & predátorské časopisy

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

červen má řada lidí spojený s příchodem léta a blížícími se prázdninami, ale ve světě techniky je to měsíc plný pravidelných konferencí a veletrhů a na odpočinek v podstatě není čas.

V polovině června se například konala tradiční vývojářská konference WWDC, na které Apple představil iOS 10 pro iPhony a iPady, nový a výrazně rychlejší watchOS pro Apple Watch a nový macOS (dříve OS X) pro macy a macbooky.

Od 14. do 16. června se v Los Angels také konal další ročník herního veletrhu E3, kde byly představeny jak chystané hry (např. Deus Ex, FIFA 17, TitanFall 2, Prey, či noví Pokémoni), tak i chystaný herní hardware, jako např. nový revidovaný Xbox One S či PlayStation VR.

Mezi další červnové novinky nepochybně patří i obrovská akvizice profesní sítě LinkedIN, kterou koupil Microsoft za neuvěřitelných 26 miliard dolarů (v přepočtu 630 miliard Kč), představení nové verze Bluetooth 5 s dvojnásobným dosahem a téměř čtyřnásobnou rychlostí a zmínku si zaslouží také obrovský únik 400 milionů hesel ze sítě MySpace, ke kterému došlo na konci května. A ačkoliv to není vyloženě technologická novinka, nelze alespoň nezmínit nedávné referendum ve Velké Británii, které dopadlo velmi těsně pro odchod Británie z EU – neboli #Brexit.

Co se týče aktuálního čísla Ikara, žádné zásadní změny a rezoluce (například #Ixit) zatím neplánujeme, a místo toho vám přinášíme tradiční balík článků a reportáží. Podíváme se například na komunitní konferenci KOKON, seminář Autorské právo v praxi či seminář NASIV.

Krom toho se podíváme na predátorské časopisy, s pomocí mnoha tabulek a grafů budeme dolovat data, zhodnotíme přínosy univerzitního repozitáře, a chybět nebude ani další díl memoáru doc. Vlasáka.

Příjemné letní čtení,
Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Průměr: 5 (hlasů: 3)
RYLICH, Jan. E3, WWDC, Brexit & predátorské časopisy. Ikaros [online]. 2016, ročník 20, číslo 6 [cit. 2024-07-24]. urn:nbn:cz:ik-17798. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17798

automaticky generované reklamy
registration login password