Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Přispějte Národní knihovně na barvu

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Přispějte Národní knihovně na barvu

0 comments
Autoři: 

V minulém silvestrovském čísle Ikaros zveřejnil šokující zprávu o přípravách Velké prosincové národněknihovní revoluce (VPNKR) na půdě Národní knihovny ČR. Tuto informaci dokládaly fotografie jednoznačně vyhlížejících transparentů. Dnes můžeme s úlevou konstatovat, že VPNKR se podařilo potlačit. Ale co se stalo s připravenými transparenty nalepenými na pevných dřevěných deskách?

Redakce zjistila, že tyto desky jsou využívány místo stolů při rautech (a podobných akcích) pořádaných v prostorách Klementina (jedlíci a bumbálkové však nic nepoznají - budovatelské výjevy jsou umně zakryty sněhobílými ubrusy). V době mezi společenskými akcemi "zdobí" tyto transparenty barokní chodby Klementina a ruší tak místního genia loci.

"Proč si Národní knihovna nekoupí desky nové, krásné a ideologicky čisté?", řekne si jistě leckdo z vás. Odpověď je jednoduchá - takové desky stojí spoustu peněz a (jak víme) knihovně se nedostávají prostředky ani na důležitější věci. Mezi zaměstnanci knihovny, kterým není tato trapná situace lhostejná, se však již rozšířil nápad náhradního řešení - přemalovat svépomocí stávající desky barvou a navždy tak zprovodit ze světa inkriminované výjevy.

Tedy pozor!
Ikaros tímto vyhlašuje veřejnou celostátní celoknihovní finanční sbírku na dvě plechovky barvy (dle výběru vedení Národní knihovny - doporučujeme tmavou), s jejíž pomocí by se knihovna očistila od tohoto skutku.

Své finanční příspěvky můžete zasílat na účet u Komerční banky - číslo účtu 51-0014410297/0100 (jako variabilní symbol uveďte počet cílových plechovek, tedy 2).

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Přispějte Národní knihovně na barvu. Ikaros [online]. 2001, ročník 5, číslo 13 [cit. 2024-03-04]. urn:nbn:cz:ik-11048. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11048

automaticky generované reklamy