Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

K databázi KnowEurope má přístup více než 330 institucí

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

K databázi KnowEurope má přístup více než 330 institucí

0 comments
Autoři: 

Počet institucí, které se zaregistrovaly k využívání online služby KnowEurope dostupné od ledna letošního roku v díky národní licenci, se utěšeně rozrůstá. Ke konci března jich bylo celkem 331. Kromě knihoven, jejichž velká většina byla připojena na základě účasti v konsorciu ProQuest 5000/PCI Web, o službu projevili zájem také některé úřady státní správy a samosprávy. Jsou to např. tři krajské úřady (krajů Středočeského, Královéhradeckého a Vysočiny), samosprávné úřady v Čechách (364 obyvatel; okr. Přerov), Kroměříži, Moravské Třebové, Pardubicích, Rostěnicích-Zvonovicích (450 obyvatel; okres Vyškov) a Ústí nad Orlicí, a okresní úřady Brno-venkov, Hradec Králové a Jeseník.


Měsíc Přírůstek
leden 19
únor 27
březen 23

ke.gif

V rámci propagace projektu Služba KnowEurope se již uskutečnilo několik prezentací a školení. Vzdělávací centra při krajských knihovnách zorganizovala školení k využívání databáze (kromě Plzně a Havlíčkova Brodu, v Hradci Králové proběhne v dubnu), na které pozvala knihovny z daného regionu. Řada knihoven tak mohla v Březnu měsíci internetu představit svým čtenářům a uživatelům nový zdroj informací. Databáze byla prezentována na několika odborných akcích určených pro zástupce veřejné správy a informační materiál o službě KnowEurope dostali všichni účastníci konference Internet ve státní správě a samosprávě. S novým informačním zdrojem jsme se mohli také "pochlubit" i v zahraničí – na semináři Moderné informačné služby v digitálnych knižniciach, který v rámci Týdne slovenských knihoven uspořádala ŠVK Banská Bystrica.

Připomínáme, že financování národní licence je zajištěno z programu VISK zatím do konce roku 2002. Při rozhodování o tom, zda bude licence prodloužena, bude pochopitelně přihlédnuto k dosavadnímu zájmu o tento unikátní referenční informační zdroj.

Bližší informace o projektu se lze dozvědět na webových stránkách národní licence (www.knoweurope.cz). Je zde také kalendář akcí, pro knihovny je školení zdarma a další je samozřejmě možné podle dohody uspořádat. K dispozici jsou rovněž prezentační materiály (český překlad letáku ve formátu PDF) a pro čtenáře velmi důležitá pomůcka - tipy pro vyhledávání. Pokud si chcete nechat zasílat novinky týkající se KnowEurope do své e-mailové schránky, můžete se přihlásit do elektronické konference. A pro knihovny, které ještě nejsou členy konsorcia, je připraven jednoduchý registrační formulář.

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
NOVÁ, Hana. K databázi KnowEurope má přístup více než 330 institucí. Ikaros [online]. 2002, ročník 6, číslo 4 [cit. 2024-07-19]. urn:nbn:cz:ik-10889. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10889

automaticky generované reklamy