Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jak mobilní aplikace ebrary usnadňuje vědeckou práci (Filip Vojtášek)

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Jak mobilní aplikace ebrary usnadňuje vědeckou práci (Filip Vojtášek)

0 comments
Autoři: 

První odpolední pásmo nazvané „Pohodlnější cesta k elektronickým knihám“ zahájil Filip Vojtášek z AIP, který přednesl příspěvek „Jak mobilní aplikace ebrary usnadňuje vědeckou práci“ na místo nepřítomného Martyho Mullarkeyho z USA.

Podle výzkumu Pew Internet & American Life Project z března 2012 se počet lidí v USA vlastnících tablety nebo čtečky e-knih za poslední rok zdvojnásobil, přičemž v roce 2011 jich bylo 19 %. A dále 86% resp. 60 % respondentů považuje možnost ukládat knihy na počítač resp. na mobilní zařízení za „velmi důležité“.

Přístup on-line a off-line je často vnímán jako protiklad. Autor přednášky však zdůrazňuje, že toto není správný pohled na elektronické materiály. Obě varianty by měly být spíše vnímány jako vzájemný doplněk.

V závěru byly zmíněny také někteŕe charakteristiky a možnosti výběru z obsahu ebrary, jako např. polytematická kolekce 75.000 e-knih, možnost předplatného, současný přístup on-line i off-line, či optimálním poměr cena / obsah. Za zmínku také stojí, že se každoročně zvýší počet e-knih minimálně o 10 %.

(pfar)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Jak mobilní aplikace ebrary usnadňuje vědeckou práci (Filip Vojtášek). Ikaros [online]. 2012, ročník 16, číslo 5/2 [cit. 2024-07-24]. urn:nbn:cz:ik-13881. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13881

automaticky generované reklamy
registration login password