Koordinátor agendy open access a digitalizace - Ústav pro českou literaturu AV ČR

Napsal uživatel Iva Bendová dne 6. Květen 2020 - 12:37.
Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., vyhlašuje veřejné výběrové řízení na pracovní pozici Koordinátor agendy open access a digitalizace Úvazek 1,0; místo výkonu práce Praha; pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení dle rozvoje projektové činnosti. Nástup možný ihned! Zaměstnanci na této pozici nabízíme mzdu 35 až 40 tis. Kč (částečně grantové financování) dle zkušeností a schopností uchazeče; získání a další prohloubení zkušeností v dané oblasti; práci na akademickém pracovišti v centru Prahy u Masarykova nádraží; individuální přístup a přátelský pracovní kolektiv; podporu v dalším sebevzdělávání (jazykové kurzy, školení apod.); pět týdnů dovolené a sick days; stravenky v hodnotě 100 Kč a příspěvek na dovolenou pro zaměstnance a jejich děti; možnost ucházet se o služební ubytování v zařízeních Akademie věd ČR.
Náplň práce:
Rozvoj a podpora činností souvisejících s otevřenou vědou; koordinace a řízení digitalizačních aktivit ÚČL; správa digitálních knihoven ÚČL; rozvoj digitální distribuce vědeckých výstupů ÚČL; metodická podpora vědcům při publikování v režimu open access; součinnost při kontrole dodržování licenčních podmínek.
Platnost:
Středa, 6. Květen 2020 - 12:30 - Pondělí, 25. Květen 2020 - 12:00
Požadavky:
VŠ vzdělání v oblasti knihovnictví a informační vědy, informačních technologií, bohemistiky či příbuzných disciplín, nebo relevantní praxe na obdobné pozici; orientace v oblasti open access a otevřeného přístupu k vědeckým informacím; orientace v problematice digitalizace, zejména digitálních knihoven; schopnost analytického myšlení a koncepční činnosti; pečlivost a samostatnost; proaktivní přístup a ochota učit se novým věcem. Výhodou: pracovní zkušenost v oblasti open access a otevřeného přístupu k vědeckým informacím; zkušenost s provozem digitální knihovny a se souvisejícími softwary a standardy; komunikativní angličtina slovem i písmem; předchozí participace na projektové činnosti. Přihlášku obsahující strukturovaný životopis a kopii relevantních diplomů a osvědčení zašlete na e-mail literatura@ucl.cas.cz. Do předmětu e-mailu uveďte „Výběrové řízení – pracovník/ice pro podporu rozvoje open access a digitalizace“. UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK: 25. 5. 2020 ve 12:00. Předpokládaný termín pohovoru 28. 5. 2020. Výběrové řízení proběhne dvoukolově. ÚČL AV ČR, v. v. i., si vyhrazuje právo pozvat k osobnímu pohovoru pouze vybrané kandidáty i právo žádného z kandidátů nevybrat. Výběrová komise může na základě individuálních okolností navrhnout zaměstnání některého z uchazečů na snížený úvazek. Odpovědí na tento inzerát či zasláním vašeho životopisu a případných dalších osobních materiálů do Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., dáváte souhlas ke zpracování a uchování vašich osobních údajů. Tento souhlas platí až do jeho odvolání písemnou formou.
Tomáš Suk kancelář Ústavu pro českou literaturu suk@ucl.cas.cz +420 775 615 515
Organizace:
Ústav pro Českou literaturu AV ČR
Telefon:
+420 775 615 515

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
registration login password