Datový analytik/čka webového archivu

Napsal uživatel Monika Holoubková dne 21. Listopad 2019 - 10:32.
- zajímavou práci v dynamickém oboru, vybraný uchazeč získá příležitost podílet se na rozvoji a chodu webového archivu - možnost vyzkoušet si práci s nejnovějšími technologiemi a velkými objemy dat - příležitost zvyšování odborné kvalifikace - pracovní poměr na 1 rok s perspektivou prodloužení, resp. změny na dobu neurčitou - pracoviště v Centrálním depozitáři NK ČR v Praze – Hostivaři - platové zařazení: 12. platová třída ve smyslu Nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platném znění - 5 týdnů dovolené, až 5 dní volna z kolektivní smlouvy - zaměstnanecké benefity – stravenky, zvýhodněné vstupy do divadel, akcí v Klementinu, AMG karta opravňující k bezplatným nebo zvýhodněným vstupům do muzeí a galerií
Náplň práce:
- analýza dat, metadatových specifikací - spolupráce na obsahu webového archivu a kontrole kvality archivních dat, na tvorbě vyhledávacích mechanismů a na procesu vizualizace dat, příprava datových setů - sledování trendů v oblasti archivace webu - spolupráce na českých a mezinárodních projektech
Platnost:
Čtvrtek, 21. Listopad 2019 - 10:30 - Neděle, 15. Prosinec 2019 - 10:30
Požadavky:
požadavky na uchazeče: - občan ČR (nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v ČR – nutnost ovládat český jazyk) - fyzická osoba, která dosáhla min. 18 let věku - způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost - nástup od 1. 1. 2020, případně dle dohody požadované vzdělání: - vysokoškolské vzdělání knihovnického nebo technického směru, kombinace VŠ vzdělání a praxe v oboru nebo započaté studium VŠ požadované znalosti: - znalost HTML nebo XML - pokročilou znalost angličtiny na úrovni porozumění odbornému textu - schopnost a chuť učit se novým věcem a samostatnost výhodou: - zkušenosti s analýzou dat, znalost některého z nástrojů pro analýzu a vizualizaci dat (R, NodeXL, Python,...) - zkušenost s operačním systémem Linux nebo Mac OS X, znalost SQL nebo jiného dotazovacího jazyku - zkušenost s katalogizací podle pravidel AACR2, RDA
Kontaktní osoba:
Marie Haškovcová
Organizace:
Národní knihovna ČR - Webarchiv
Telefon:
221663256

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
registration login password