Ve dnech 24.- 25. 6. 2013 proběhne 8. ročník mezinárodní konference DisCo 2013 s podtitulem New technologies and media literacy education. Konference se bude konat v prostorách Studií nových médií v areálu Univerzity Karlovy v Jinonicích.
Podrobnosti o programu naleznete na webových stránkách konference.

Web of Science

Citační databáze Web of Science a další produkty Thomson Reuters pro hodnocení vědeckých výstupů – aktuální novinky

English title: 
Web of Science citation databases and other Thomson Reuters products for evaluation of scientific outputs – current news
Abstract: 

The article is a short overview of news and development of the tools and databases produced by Thomson Reuters. It introduces a new analytical tool for journals JADE and informs about enhancements in the Web of Science in Journal Citation Reports as an establishing of five-year Impact Factor or a new metric Eigenfactor. The article summarizes the analytical tools and its reports for the research assessment and mentions two new portals ResearchersID and InCites.

Již na podzim proběhla informace o novém citačním rejstříku pro sborníky z konferencí, avšak změn, které Web of Science (dále WoS) přichystal, je mnohem více, a to včetně velkých novinek týkající se samotného impakt faktoru (dále IF).

Vavříková, Lucie. Citační databáze Web of Science a další produkty Thomson Reuters pro hodnocení vědeckých výstupů – aktuální novinky. Ikaros [online]. 2009, roč. 13, č. 4 [cit. 20.06.2013]. Dostupný na World Wide Web: <http://ikaros.cz/node/5372>. urn:nbn:cz:ik‐005372. ISSN 1212-5075.

WORKSHOP A: Vyhledávání citací: Google a další zdroje (Péter Jacsó)

English title: 
The state of the art in the citation-based searching
English subtitle: 
Google scholar & Beyond

P.Jacsó Péter Jacsó je profesorem Informační vědy na University of Hawaii. Tématem semináře byla důležitá alternativa k řízenému a fulltextovému vyhledávání, používání a hodnocení citačních databází. Podle P.J. v zejména v minulosti (60 léta), platilo že při vyhledávání je nutno použít řízených slovníků (tezaury), avšak jsou to často nekvalitní a zastaralé nástroje (uvedeny příklady: v dtb.

Ikaros, redakce. WORKSHOP A: Vyhledávání citací: Google a další zdroje (Péter Jacsó). Ikaros [online]. 2007, roč. 11, č. 5/2 [cit. 20.06.2013]. Dostupný na World Wide Web: <http://ikaros.cz/node/4099>. urn:nbn:cz:ik‐004099. ISSN 1212-5075.

Orientační testování báze dat Scopus

English title: 
Preliminary testing of Scopus database
Abstract: 

Introduction of new abstracts and citation database Scopus, product of Elsevier, aroused understandable interest for many reasons, particularly because it was announced as the largest such information resources covering over 15,000 peer-reviewed titles. To get some preliminary insight in this new tool a couple of practical trial searches and analysis of results have been carried out. Some marketing information could be cleared up and explained and tentative conclusion about searching strategy could be formulated on the basis of trial searches. It could be concluded that Scopus is undoubtedly very powerful research tool but it is still in a stage of development and its position on the market will depend on many factors.

Když nakladatelství Elsevier oznámilo uvedení nové báze dat pod názvem Scopus s deklarovaným multioborovým záběrem, vyvolalo to pochopitelně velkou pozornost mezi nejširší odbornou veřejností, a to přesto, že tento krok byl již delší dobu očekáván a Elsevier organizoval řadu testování předběžných koncepcí a nakonec i beta verzí. I autor těchto řádek měl možnost některé varianty testovat a vyjadřovat svůj názor.

Šilhánek, Jaroslav. Orientační testování báze dat Scopus. Ikaros [online]. 2007, roč. 11, č. 1 [cit. 20.06.2013]. Dostupný na World Wide Web: <http://ikaros.cz/node/3800>. urn:nbn:cz:ik‐003800. ISSN 1212-5075.

automaticky generované reklamy
Syndikovat obsah