Ze surfařova bookmarku
Ke zvýšení prestiže českého zákonodárného sboru, o jehož činnosti je veřejnost informována především sdělovacími prostředky, by měla přispět elektronická knihovna [5] úplných textů parlamentních tisků (včetně těsnopiseckých záznamů jednání) od roku 1861 do současnosti. Tříletý projekt, který se podařilo realizovat zatím z poloviny, by měl uspokojit rostoucí poptávku po těchto dokumentech. Stav některých z nich - následkem působení degradačních činitelů - neumožňuje, aby byly pořízeny xerokopie. Digitalizovaná parlamentária mohou sloužit jako záložní kopie pro případ živelní pohromy.
Nejste-li si jisti, co znamenají některé záhadné, ale všude v souvislosti s Internetem používané zkratky (POP, SQL aj.), zkuste je vyhledat v elektronické verzi výkladového anglicko-českého slovníku [6] (vyšel v rozsahu 110 stran v roce 1996). Ačkoliv je databáze průběžně doplňována, autor (Petr Říha) upozorňuje, že stále probíhá zkušební provoz.
Záznamy monografií z knihoven 14 fakult Univerzity Karlovy obsahuje Souborný katalog [7] UK, který je provozován v automatizovaném knihovnickém systému Tinlib. Do databáze lze přistupovat prostřednictvím protokolu telnet nebo ve WWW rozhraní (program TinWeb), jehož předností je navigace mezi jednotlivými záznamy. Jejich součástí je i vlastník dokumentu.
Máte-li jakýkoliv problém s HTML, s tvorbou stránek, výběru editoru, browseru a podobně, zavítejte na soustavu diskusních fór Web Mastery [8] Resource List.
Zde najdete všechno co potřebujete o dané problematice vědět.
Ještě k oslavám [9] výročí Univerzity Karlovy. Kromě jiných informací, můžete na oslavovacím serveru shlédnout
zdařilý videoklip [10] na téma "cesta za poznáním".
K několika domácím hudebním rozhlasovým stanicím, které vysílají živě na Internetu (Faktor [11], Eldorádio [12] a Evropa 2 [13]), přibyl nedávno Český rozhlas 1 - Radiožurnál [14]. Poslouchat můžete ve formátu .ram (jako ve zmíněných případech) v provedení mono a stereo, a to při přenosové rychlosti 28,8 kb za sekundu.