Odborný bibliograf - pracovník Biografického archivu

Napsal uživatel Iva Bendová dne 4. Červenec 2018 - 14:08.
Úvazek 1,0; místo výkonu práce Praha; pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení; nástup září či říjen 2018 nebo podle dohody. Nabízíme: zázemí největšího pracoviště v oboru literárněvědné bohemistiky, práci na inovativním vědeckém záměru, zaměstnanecké benefity (jazykové kurzy, stravenky, pět týdnů dovolené, pružná pracovní doba, možnost ucházet se o služební ubytování v zařízeních AV ČR).
Náplň práce:
zpracování biografických dat pro potřeby databáze České literární osobnosti a další báze České literární bibliografie; redakce biografických dat v bázích ČLB; podíl na správě Biografického archivu; podíl na tvorbě souboru národních autorit v rámci kooperační sítě (báze AUT); rešerše biografických údajů v sekundární literatuře, matrikách a archivech; účast na výzkumných projektech výzkumné infrastruktury Česká literární bibliografie
Platnost:
Středa, 4. Červenec 2018 - 14:00 - Středa, 8. Srpen 2018 - 23:45
Požadavky:
- Minimální požadavky: vysokoškolské vzdělání, ideálně v oboru české literatury, historie, archivnictví či knihovnictví, případně úplné střední vzdělání a relevantní praxe v uvedených oborech; orientace v problematice biografických studií; přesnost, pečlivost, svědomitost - Výhodou: základní orientace v problematice knihovnických databázových systémů a standardů (MARC21 pro autority, RDA atp.); znalost systému českých archivů; zkušenost s prací s matrikami (včetně znalosti němčiny a schopnosti číst v kurentu); orientace v dějinách české literatury a kultury s důrazem na biografická data; znalost základních tištěných i online biografických zdrojů a příruček pro oblast české literatury a kultury a zkušenosti s prací s nimi
Kontaktní osoba:
Sekretariát ÚČL AV ČR
Organizace:
Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i.
Telefon:
222828117

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>