Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Knihovník/knihovnice v oddělení pro děti

Napsal uživatel Lenka Indrová dne 17. Květen 2017 - 12:11.
Typ: 
Nabídka (Nabízím práci)
Nabízím(e): 
Knihovna na Vinohradech hledá knihovníka nebo knihovnici do oddělení pro děti. Nabízíme: Hlavní pracovní poměr na dobu určitou (smlouva do 31. 8. 2018) s možností prodloužení – výhledově na dobu neurčitou. Plat podle platných tabulek v platové třídě 8 (nástupní plat 12 840 – 19 310 Kč podle odpracované praxe), příspěvky na stravování, po zapracování možnost získat osobní ohodnocení Plný úvazek 40 hod. týdně, 5 týdnů dovolené. Nerovnoměrná pracovní doba v rozmezí 8–18 hod., cca 2x měsíčně služba v sobotu. Různorodá práce v samostatné, moderní, rychle se rozvíjející knihovně, v tříčlenném týmu. Práce vhodná pro absolventy. Do všech činností zaučíme, neočekáváme dokonalost, ale zájem a odhodlání se učit. Místo výkonu práce Vinohradská 69, Praha 2. Očekávaný nástup září 2017.
Náplň práce: 
Hledáme všestranného aktivního člověka, neboť práce v našem oddělení pro děti je velmi různorodá a náročná. Zahrnuje veškerou práci s knihovním fondem (řazení, balení, údržbu, signování…), zajišťování výpůjčního procesu, přípravu materiálů k besedám a soutěžím, tvorbu podkladů pro webové stránky a facebook, fotografování, prezentaci knihovny na akcích v terénu… Jedná se o celodenní práci mezi dětmi, očekávejte tedy soustavnou komunikaci s nimi. Téměř denně od 8 do 12 hodin probíhají v knihovně besedy pro školní třídy, nový pracovník se bude podílet na zajištění jejich hladkého průběhu – tedy ne besedy vést, ale pomáhat při nich. Práce vyžaduje trpělivost, pohotovost, nezřídka se pracuje v časovém stresu. Hledáme člověka, který se bude chtít v knihovnictví pro děti a mládež rozvíjet – knihovníci v našem týmu se aktivně a soustavně sebevzdělávají formou čtení literatury pro děti a mládež, aby mohli knihy zodpovědně doporučovat, a budují individuální a přátelské vztahy s dětmi, aby se děti do knihovny rády vracely.
Platnost: 
Středa, 17. Květen 2017 - 12:30 - Čtvrtek, 17. Srpen 2017 - 19:30
Požadavky: 
Podmínkou vzdělání středoškolské knihovnické, nebo vyšší v oboru knihovnictví, český jazyk/literatura, pedagogika nebo příbuzný obor. Podmínkou časová flexibilita v rámci výše uvedené pracovní doby. Předpoklady pro práci s dětmi a zájem o ni, velkou výhodou praxe při práci s dětmi. Dobré komunikační dovednosti, schopnost komunikace s dětmi a mládeží „na jedné vlně“. Podmínkou vysoké pracovní nasazení, odolnost vůči stresu, pečlivost při práci, aktivní životní přístup, zodpovědnost a zájem se rozvíjet. Výhodou znalost systému Clavius, praxe v knihovně nebo znalost katalogizačních pravidel. Aktivní čtenářství, zájem o literaturu, výhodou přehled v literatuře pro děti a mládež. Vyšší počítačová gramotnost: pokročilý MS Office a internet podmínkou, výhodou znalost dalších programů. Výborná znalost českého jazyka slovem i písmem. Morální bezúhonnost, zdravotní způsobilost. V případě zájmu zasílejte strukturovaný životopis a dopis, ve kterém popíšete svou motivaci, očekávání od této práce a předpoklady pro ni. Dle vlastního uvážení můžete přiložit další materiály, např. fotografii z práce s dětmi apod. Bližší informace můžete získat na emailu detske@knv.cz (nikoliv telefonicky).
Kontaktní osoba: 
Eva Šmídová
E-mail: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.