Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Knihovník - systémový specialista

Napsal uživatel Iva Bendová dne 24. Květen 2017 - 15:24.
Typ: 
Nabídka (Nabízím práci)
Nabízím(e): 
Práci v největší oborové výzkumné instituci s unikátními databázovými zdroji v centru Prahy; možnost individuálního uzpůsobení pracovní doby; zaměstnanecké výhody (5 týdnů dovolené, stravenky, jazykové kurzy, příspěvky na rekreaci atp.); předpokládaný nástup: 1. července až 1. září 2017, popř. dle dohody; pracovní smlouva na dobu určitou (max. 3 roky) s možností prodloužení
Náplň práce: 
Účast na výzkumných projektech České literární bibliografie; systémová podpora a podíl na koncepci databází a dalších online projektů ČLB; výzkum v oblasti digital humanities související s agendou ČLB či ÚČL; podíl na digitalizačních aktivitách ÚČL; navrhování a popř. též vývoj softwarových aplikací ČLB; účast na PR a propagaci ČLB (správa webových stránek, příprava audiovizuálních tutorialů atp.)
Platnost: 
Středa, 24. Květen 2017 - 15:15 - Středa, 21. Červen 2017 - 23:45
Požadavky: 
Vysokoškolské vzdělání (minimálně dokončené bakalářské studium); znalost knihovnických systémů (zejména Aleph) a standardů (MARC21, RDA atp.); orientace v problematice digitalizace a souvisejících standardech (systém Kramerius); orientace v problematice soudobého českého knihovnictví a informační vědy; orientace v existujících elektronických zdrojích pro bohemistiku a příbuzné obory; analytické myšlení; schopnost týmové práce; výhodou: základní orientace v oblasti digital humanities; orientace v problematice opensourcových software v oblasti knihovnictví; orientace v oboru české literatury; programátorské dovednosti; pokročilé IT dovednosti (správa webových stránek, práce s grafickými editory, zpracování audiovizuálních souborů, zpracování a údržba databází)
Kontaktní osoba: 
Mgr. Petr Plecháč Ph.D.
Organizace: 
Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i.
Telefon: 
+420 222 828 117

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
registration login password