Digitální kurátor / obsahový správce LTP úložiště NK ČR

Napsal uživatel Václav Jiroušek dne 11. Leden 2018 - 13:38.
Platové ohodnocení dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. v platném znění (13. platová třída, stupeň dle praxe) • 0,5 nebo 1,0 úvazek • pracovní poměr na 1 rok s perspektivou prodloužení (u 1,0 úvazku se jedná o zástup za MD) • 5 týdnů dovolené, 3 dny indispozičního volna • místo výkonu práce: Centrální depozitář Hostivař
Náplň práce:
Správa systému pro dlouhodobou ochranu digitálních dokumentů, zajištění denního provozu, administrace, správy obsahu dlouhodobého úložiště a jeho rozvoje • příjem digitálních dat od spolupracujících knihoven • replikace digitálních dokumentů do digitálních knihoven spolupracujících institucí • kontrola datových balíčků určených k uložení v dlouhodobém úložišti včetně oprav či návrhů na jejich provedení (s využitím znalostí XML)
Platnost:
Čtvrtek, 11. Leden 2018 - 13:15 - Středa, 31. Leden 2018 - 23:00
Požadavky:
Analytické myšlení • VŠ vzdělání (knihovnické, archivářské nebo informační zaměření výhodou) • znalost angličtiny na úrovni porozumění odbornému textu • základní orientace v některé z těchto oblastí: katalogizace, digitalizace, metadata, administrace informačních systémů/aplikací, XML, obrazové formáty, trvalé identifikátory
Kontaktní osoba:
Václav Jiroušek
Organizace:
Národní knihovna ČR

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
registration login password