Datový specialista

Napsal uživatel Iva Bendová dne 9. Duben 2019 - 17:54.
Úvazek 1,0; místo výkonu práce Praha; pracovní poměr na dobu určitou (max. 3 roky) s možností prodloužení; předpokládaný nástup: léto 2019 nebo dle dohody. Nabízíme: zázemí největšího pracoviště v oboru literárněvědné bohemistiky, práci na inovativním vědeckém záměru, zaměstnanecké benefity (jazykové kurzy, stravenky, pět týdnů dovolené, pružná pracovní doba, možnost home office, možnost ucházet se o služební ubytování v zařízeních Akademie věd ČR).
Náplň práce:
správa a vývoj databází České literární bibliografie (správa a administrace stávajících řešení, kontrola integrity dat, obohacování stávajících dat, popř. vývoj vlastních řešení); účast na projektech výzkumné infrastruktury Česká literární bibliografie
Platnost:
Úterý, 9. Duben 2019 - 17:45 - Neděle, 5. Květen 2019 - 23:45
Požadavky:
— Minimální požadavky: vysokoškolské vzdělání, ideálně v oboru knihovnictví, informační vědy, nových médií, IT technologií či souvisejících, případně úplné střední vzdělání a relevantní praxe v uvedených oborech; orientace v problematice IT technologií – Linux, databáze (používané technologie a formáty SQL, NoSQL; MARC21, XML, JSON); analytické myšlení; schopnost týmové práce; ochota učit se novým věcem — Výhodou: základní orientace v problematice knihovnických databázových systémů (zejména Aleph) a standardů (MARC21, RDA atp.); orientace v problematice opensourcových řešení, zvláště v oblasti knihovnictví (Koha, VuFind); programátorské dovednosti na úrovni porozumění existujícím skriptům, popř. schopnost je upravovat (výhodou znalost práce s regulárními výrazy, základy SQL, R, popř. Pythonu); základní orientace v oblasti digital humanities; základní orientace v oboru české literatury, popř. humanitních věd; předchozí zkušenost s obdobnou pozicí
Organizace:
Ústav pro českou literaturu AV ČR

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>