Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Webové stránky českých politických stran opět pod útokem

Napsal uživatel Jan Rylich dne 28. Duben 2012 - 12:04.

Webové stránky českých politických stran se dnes dopoledne staly terčem dalšího koordinovaného útoku hackerů ze skupiny Anonymous. Akce odstartovala přibližně v 11 hodin dopoledne a zasáhla především webové stránky ODS, ČSSD, TOP 09 a KSČM.

Hnutí Anonymous o útoku již včera informovalo prostřednictvím médií, a akci s názvem "Operace: zánik" prezentovali také na Facebooku a na YouTube. "Operace nemá ohlášený konec, budeme se snažit držet stránky nedostupné, jak jen to bude možné. Konáme tak jako Anonymous se záměrem podpořit Occupy" uvádí se ve zveřejněném prohlášení.

Paralelně s tímto internetovým útokem se totiž na pražském Klárově připravuje akce "Occupy Prague" inspirovaná rozsáhlou zahraniční protestní akcí "Occupy Wall Street". Cílem aktivity je upozornit a reagovat na současnou ekonomickou a politickou situaci.

Webové stránky ODS a KSČM jsou aktuálně stále zcela nedostupné, na webu TOP 09 je informace "stránky jsou dočasně mimo provoz", a poškozeny jsou také webové stránky ČSSD a Národních socialistů (LEV 21). Webové stránky Věcí veřejných prozatím útoku odolávají.

registration login password