Výzkumník v oblasti digital humanities

Napsal uživatel Iva Bendová dne 9. Duben 2019 - 17:58.
— Úvazek 1,0; místo výkonu práce Praha; pracovní poměr na dobu určitou (max. 3 roky) s možností prodloužení; předpokládaný nástup: léto 2019 nebo dle dohody. — Nabízíme: zázemí největšího pracoviště v oboru literárněvědné bohemistiky, práci na inovativním vědeckém záměru, zaměstnanecké benefity (jazykové kurzy, stravenky, pět týdnů dovolené, pružná pracovní doba, možnost home office, možnost ucházet se o služební ubytování v zařízeních Akademie věd ČR).
Náplň práce:
kvantitativní či statistický výzkum a analýzy dat České literární bibliografie a souvisejících zdrojů domácích či zahraničních; podíl na jejich prezentaci (web, odborné konference atp.), účast na projektech výzkumné infrastruktury Česká literární bibliografie, popř. příprava projektů nových
Platnost:
Úterý, 9. Duben 2019 - 17:45 - Neděle, 5. Květen 2019 - 23:45
Požadavky:
— Minimální požadavky: vysokoškolské vzdělání; základní orientace v problematice digital humanities; analytické myšlení; schopnost týmové práce; zájem o problematiku nových médií, IT a databází; ochota učit se novým věcem — Výhodou: orientace v IT technologiích; základní orientace v problematice knihovnických datových formátů (MARC21, RDA atp.); programátorské dovednosti na úrovni čtení a úprav existujících skriptů (výhodou znalost práce s regulárními výrazy, základy SQL, R, popř. Pythonu); pokročilé znalosti MS Excel (textové funkce, komparování dat); zkušenosti s analýzou a vizualizacemi datových souborů; zkušenost se správou webů (WordPress); vzdělání v oboru literárněvědné bohemistiky či jiné filologie, informační vědy a knihovnictví, studií nových médií či příbuzném
Organizace:
Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
registration login password