Systémový knihovník - Knihovna Antonína Švehly

Napsal uživatel Mgr. Jan Doboš dne 18. Květen 2015 - 8:38.
• zajímavou práci ve státní instituci • platové zařazení podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. • 5 týdnů dovolené • příspěvek na stravování • pružná pracovní doba Pracovní poměr na dobu: zástup po dobu mateřské a rodičovské dovolené Předpokládané datum vzniku pracovního poměru: červen 2015 nebo dle dohody
Náplň práce:
Stručný popis pracovního místa (charakteristika pracovní činnosti): • zajištění chodu knihovního systému Aleph (pravidelná kontrola probíhajících procesů, příprava statistik, aktualizace rejstříků, spolupráce s IT oddělením) • systémová podpora a částečně metodická pomoc pro pracovníky knihovny (spolupráce na tvorbě pracovních postupů v systému Aleph s ohledem na znalost fungování systému, řešení dotazů pracovníků knihovny) • úpravy nastavení dle požadavků pracovníků knihovny (náhledy záznamů a tiskové výstupy, nastavení při změnách katalogizačních pravidel, oprava chyb, nastavování čítačů identifikátorů v systému…) • sledování vývoje systému Aleph a zavádění nových funkcí přínosných pro knihovnu • zajištění funkčnosti discovery systému Primo a spolupráce při zpřístupňování online zdrojů knihovny • sledování vývoje a trendů v oblasti knihovnictví a souvisejících technologií (discovery systémy, proxy, linkovací servery, digitalizace, integrace online plateb do knihovnických služeb...)
Platnost:
Pondělí, 18. Květen 2015 - 8:30 - Pondělí, 1. Červen 2015 - 8:30
Požadavky:
Požadavky kladené na uchazeče: • vzdělání SŠ/VOŠ/VŠ knihovnictví, informační studia, IT • základní orientace v problematice knihovnictví - procesy v akvizici, katalogizaci a evidenci knihovního fondu a výpůjčních službách - základní standardy používané v knihovnictví (katalogizační pravidla RDA, formát MARC 21, protokol Z39.50 a OAI-PMH) - základní orientace v problematice online zdrojů a databází - základní přehled o oborových a souvisejících tématech (digitalizace, citování a citační etika, autorská práva...) • základy systému Unix a práce v některém z editorů (např. vi) • základy jazyka SQL • základy HTML, XML, XSLT • uživatelská znalost MS Office • znalost anglického jazyka (manuály pro systém. knihovníka na portálu uživatelské podpory jsou v AJ) • komunikativnost, pečlivost, trpělivost • znalost správy knihovního systému Aleph, příp. jiného knihovního systému výhodou • základy skriptovacích jazyků nebo programování (spíše nadstandardní výhoda)
Ing. Helena Novotná, ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ, personální referát
Organizace:
ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ
Telefon:
222 000 363

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>