Pracovník pro digitalizaci a katalogizaci starších a cenných textů

Napsal uživatel PhDr. Ludmila Š... dne 1. Prosinec 2016 - 12:10.
Typ:
Nabídka (Nabízím práci)
Nabízím(e):
Dobré platové podmínky
Náplň práce:
Základní cíl: propojit znalosti z katalogizace monografií a periodik s digitalizačními postupy předepsanými pro tvorbu digitálních balíčků vzniklých digitalizací těchto předloh. Primární úkol: dohled nad kompletním zpracováním tvorby PSP balíčků digitalizovaných monografií a periodik v programech ochrany kulturního dědictví. Do toho patří paginace, typologie stran, rekatalogizace údajů z knihovnách systémů, zápis článků či kapitol v rámci podpory analytického zpracování zdrojů. Dohlíží také nad kvalitou OCR. Doplňková (občasná) náplň práce: po dobu realizace větších zakázek realizovaných na pracovišti Náchodská se pracovník stává vedoucím skupiny zpracování BIBLIO údajů, je tedy nutná komunikativnost a rozhodnost.
Platnost:
Čtvrtek, 1. Prosinec 2016 - 11:15 - Středa, 1. Únor 2017 - 11:15
Požadavky:
Analytické uvažování, znalost rutinní práce na počítači v prostředí s mnohačetnými síťovými zdroji, hromadná práce se soubory. Nezbytná je předchozí úspěšná katalogizační praxe v některé české knihovně a schopnost nalézt ze sekundárních zdrojů, případně namapovat hodnoty starých katalogizačních standardů do struktur předepsaných standardy NDK tam, kde budou záznamy neúplné, nekvalitní nebo zcela chybějící (cca 15 % zakázek). Půjde o schopnost ovládnout Metadatový editor vlastní výroby, ve kterém se spojují informace z knihovních katalogů z formátu MARC21 organizovaných dle pravidel AACR2 a RDA a schopnost vyznat se v strukturách značkovacích jazyků (xml, html) . Výhodou: německý a anglický jazyk (a jakýkoli další jazyk užívající latinku či cyrilici, řada zdrojů je rovněž v ruštině či francouzštině.), schopnost číst písma švabach, frakturu apod. V německém jazyce bývají starší periodika, anglicky jsou psány standardy a vede se v ní komunikace se zahraničními partnery.
Kontaktní osoba:
Renata Telinová 602 207 378.
Organizace:
Firma Scanservice a.s (Nachodska 2397/23 Praha 9, 19300
Telefon:
602 207 378.

Máme tu 2 komentářů

Pracovní doba: jedno nebo dvousměnný režim, který určuje vedoucí směny podle aktuální potřeby. Nelze fixovat na období delší než týden.
Pozice je zcela nevhodná pro osoby s poškozeným zrakem, trpícími syndromem suchého oka, alergiky (práce se starými knihami je krásná, ale prach z papíru je všudypřítomný), osoby pečující o malé děti z důvodu nestálosti směn a nárazových směn mimořádných. Na pracovišti je mimo míst k tomu vyhrazených zákaz používání mobilních telefonů z důvodu zpracovávání citlivých dat v objektu.

S firmou jsem komunikovala. Maximální hrubou mzdu za tuto kvalifikovanou práci nabízejí 18 tisíc měsíčně. Na moje upozornění, že nástupní plat prodavačky v Lidlu je 23 tisíc, mi její arogantní zaměstnanec odvětil, že prodavačka má zodpovědnost za svoji práci. Nevážnost k profesi katalogizátora se nesla celým rozhovorem.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>