Knihovník / Knihovnice se zaměřením na Open Access - Fyzikální ústav AV ČR

Napsal uživatel Jiří Skružný dne 1. Listopad 2019 - 15:58.
Typ:
Nabídka (Nabízím práci)
Nabízím(e):
Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZÚ) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZÚ je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZÚ je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, optiky a fyziky plazmatu. Aktuálně hledáme do našeho týmu kolegu / kolegyni na pozici: Knihovník / Knihovnice se zaměřením na Open Access. Nabízíme: • Práci na poloviční úvazek s možností rozšíření na plný úvazek • Profesionální pracovní tým s přátelskou atmosférou a vzájemným respektem • Podporu dalšího vzdělávání - odborná školení a jazykové kurzy • Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení • Po prvním roce příspěvek na penzijní připojištění a na dovolenou • 5 týdnů dovolené + 5 sick days • Pružnou pracovní dobu • Stravenky • Nástup je možný dle dohody
Náplň práce:
• Komunikace s vědeckými pracovníky v českém a anglickém jazyce při získávání plných textů vědeckých výsledků pro otevřené repozitáře. • Podpora vědeckých pracovníků při rozhodování o formách publikování vědeckých výsledků. • Zjišťování podmínek pro zpřístupňování plných textů v otevřených repozitářích ve spolupráci s pracovníky knihovny pověřenými zpracováváním záznamů do ASEP. • Sledování vývoje národní a evropské politiky, nových trendů a možností jejich aplikace v oblasti Open Access. • Kontrola a koordinace plnění povinností otevřeného přístupu k vědeckým výsledkům u jednotlivých projektů. • Řešení komplikovaných případů v oblasti autorského práva ve spolupráci s právníkem. • Koordinace postupů při předávání vědeckých výsledků do otevřených repozitářů se zpracovateli ASEP ze spolupracujících ústavů AV. • Příprava podkladů pro citační analýzy.
Platnost:
Pátek, 1. Listopad 2019 - 15:30 - Neděle, 1. Prosinec 2019 - 15:30
Požadavky:
• VŠ vzdělání s knihovnickým zaměřením, vhodné i pro čerstvé absolventy • Znalost kancelářských programů MS Office • Znalost práce s informačními zdroji • Aktivní znalost anglického jazyka minimálně na úrovni B2 • Systémové a analytické myšlení • Dobré komunikační schopnosti • Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis na e-mail
Kontaktní osoba:
Petra Kratochvílová
Organizace:
Fyzikální ústav AV ČR v.v.i.
Telefon:
+420 266 052 125

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
registration login password