Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Knihovna na Vinohradech hledá knihovnici nebo knihovníka do oddělení pro děti.

Napsal uživatel Běla Uhlířová dne 19. Červenec 2018 - 8:47.
Typ: 
Nabídka (Nabízím práci)
Nabízím(e): 
Hlavní pracovní poměr na dobu určitou (první smlouva do 30. 6. 2020) s možností prodloužení – výhledově na dobu neurčitou. Plat podle platných tabulek v platové třídě 8 (nástupní plat 15 450 – 23 320 Kč podle odpracovaných let v oboru), příspěvky na stravování, po zapracování možnost získat osobní ohodnocení, odměny. Plný úvazek 40 hod. týdně, 5 týdnů dovolené. Nerovnoměrná pracovní doba v rozmezí 7:45–18:00 hod., cca 2x měsíčně služba v sobotu. Různorodá činnost, která přináší radost ze smysluplné práce - a to v samostatné, moderní, rychle se rozvíjející knihovně; tým oddělení tvoří 3 lidé. Práce vhodná pro absolventy. Do všech činností bez problémů zaučíme, očekáváme hlavně zájem a odhodlání se učit. Místo výkonu práce Vinohradská 69, Praha 2. Nástup možný od 1.1.2019.
Náplň práce: 
Hledáme všestranného aktivního člověka, neboť práce v našem oddělení pro děti je velmi různorodá, ale taky náročná. Náplň práce zahrnuje zejména veškerou práci s knihovním fondem (úklid, balení, opravy, signování…), asistenci při besedách pro školy a přípravu pomůcek k besedám a soutěžím. Také zajišťování výpůjčního procesu, doporučování vhodných knih dětem, fotografování… Jedná se o celodenní práci mezi dětmi, očekávejte tedy soustavnou komunikaci s nimi a neustálý shon. Téměř denně od 8 do 12 hodin probíhají v knihovně besedy pro školní třídy, nový pracovník se bude podílet na zajištění jejich hladkého průběhu. Práce vyžaduje trpělivost, pohotovost, schopnost bleskové reakce. Hledáme ideálně člověka, který se bude chtít v knihovnictví pro děti a mládež dlouhodobě rozvíjet – knihovníci v našem týmu se aktivně a soustavně sebevzdělávají formou čtení literatury pro děti a mládež, aby mohli knihy zodpovědně doporučovat, a budují individuální a přátelské vztahy se čtenáři, aby se děti do knihovny rády vracely.
Platnost: 
Pátek, 16. Listopad 2018 - 8:00 - Pondělí, 31. Prosinec 2018 - 20:00
Požadavky: 
Podmínkou vzdělání středoškolské nebo vyšší v oboru knihovnictví, literatura, pedagogika nebo příbuzný obor, případně praxe v některém z těchto oborů. Podmínkou časová flexibilita v rámci výše uvedené pracovní doby. Předpoklady pro práci s dětmi a chuť do ní, velkou výhodou praxe v dětských kolektivech. Dobré komunikační dovednosti, schopnost komunikace s dětmi a mládeží „na jedné vlně“. Podmínkou pečlivost při práci, vysoké pracovní nasazení, aktivní přístup, zodpovědnost. Aktivní čtenářství, zájem o literaturu, výhodou přehled v literatuře pro děti a mládež. Vyšší počítačová gramotnost: pokročilý MS Office a internet podmínkou, výhodou znalost dalších programů. Výborná znalost českého jazyka slovem i písmem. Morální bezúhonnost, zdravotní způsobilost. V případě zájmu zasílejte vedoucí oddělení na adresu detske@knv.cz strukturovaný životopis a dopis, ve kterém popíšete svou motivaci, očekávání od této práce a předpoklady pro ni. Dle vlastního uvážení můžete přiložit další materiály, např. fotografii z práce s dětmi apod. Bližší informace můžete získat na emailu detske@knv.cz (nikoliv telefonicky!). [Knihovna na Vinohradech si vyhrazuje právo prodloužit nebo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu bez udání důvodu. Zasláním životopisu udělujete souhlas se zpracováním a uchováním všech uvedených osobních údajů pro potřeby tohoto přijímacího řízení po dobu 1 roku a prohlašujete, že všechny uvedené údaje jsou pravdivé.]
Kontaktní osoba: 
Eva Šmídová
Organizace: 
Knihovna na Vinohradech
E-mail: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
registration login password