Katalogizátor v Knihovně Filosofického ústavu AV ČR

Napsal uživatel Bozena Kankova dne 19. Leden 2016 - 12:40.
Knihovna Filosofického ústavu hledá kolegyni/kolegu na pozici katalogizátor. Jedná se o zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou na hlavní pracovní poměr případně podle domluvy. Nabízíme zajímavou různorodou práci v menším pracovním kolektivu v historickém centru Prahy, zaměstnanecké výhody (odborná školení, stravenky, 5 týdnů dovolené). Nástup je možný od dubna 2016 nebo podle vzájemné dohody.
Náplň práce:
Jmenná a věcná katalogizace knihovních dokumentů (knihy, multimédia, periodika) v knihovním systému Aleph; řešení koncepčních a metodických úkolů spojených se zpracováním fondu knihovny; průběžná evidence a aktualizace časopisů (Aleph, úplný seznam periodik knihovny, Souborný katalog ČR Caslin); služby ve studovně.
Platnost:
Úterý, 19. Leden 2016 - 12:15 - Neděle, 7. Únor 2016 - 23:45
Požadavky:
VŠ vzdělání knihovnického nebo humanitního směru; pokročilá znalost katalogizace v knihovním systému Aleph (katalogizační pravidla AACR2 a RDA, datový formát MARC 21); předchozí praxe na obdobné pozici podmínkou; aktivní znalost alespoň jednoho světového jazyka (aj, nj); dobrá uživatelská znalost aplikací MS Office (zejména Word a Excel); zájem o práci v odborné knihovně; orientace v oborové literatuře výhodou; bezúhonnost, komunikativnost a spolehlivost. Strukturovaný životopis s průvodním dopisem a označením pozice zasílejte nejpozději do 7. 2. 2016 na emailovou adresu knihovny: knihovna@flu.cas.cz. Vybraní kandidáti postupující do druhého kola výběrového řízení budou informováni nejpozději do 12. 2. 2016.
Organizace:
Knihovna Filosofického ústavu AV ČR, v. v. i.
Telefon:
221 183 304

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
registration login password